Rumuz

002

Özgeçmiş

32 YAŞINDA Ankara doğumlu erkek. Lise mezunu. Kardeşi yok. Otizm tanısı var. İşlevselliği yüksek, yaşına uygun göz teması kuruyor, sözel performansı çok iyi. Bazı anlarda çekinik davranabiliyor. Doğum öncesi, anı ve sonrasında belirgin ve dikkat çeken bir olumsuz durum iletilmedi. 3-4 yaşlarında ve iletişimsel ve sosyal yetersizlikler gözlendi. Tekrarlayıcı davranışlar yoğun değildi. Takıntılı düşünce ve davranışları olabiliyordu.

Yakınmaları

Her günü aynı yaşama, Sınırlı sosyal çevre, çekingenlikler ve takıntılar, anne ile yoğun çatışma.

Tedavi Geçmişi

3 aşından beri doktor kontrolünde, Otizme eşlik eden durumlara karşı verilen tüm ilaçlar denenmiş, sürekli özel eğitim almış. 1 yıldır özel eğitime gitmek istemiyor. Babasının ofisinde görev verilmiş orada çalışıyor. Şu anda uygulanan bir tedavi yok. Çok fazla özel dersler alınmış. Belirgin bir ilgi alanı yok.

Uygulanan Test ve Sonuçları

  1. QEEG. Sonuç: 3 bölgede hızlı ve yavaş beyin aktivitesi. Bu aktiviteler otizm ile uyumlu. Sosyal alan, dil ve duyu alanı aktiviteleri.

Terapi Planı

3 bölgeye neurofeedback terapisi uygulama ve iş ve uğraşı alanında özel eğitim ile bir sanata yönelme önerildi. Aile neurofeedback dışında tamamını reddetti.

Sonuç

80 seanslık neurofeedback terapisi sonunda cesareti arttığı, annesi ile uyumunun arttığı ofiste verilen sorumluluklarını daha iyi takip ettiği geri bildirildi. Yenileme çalışması için yılda bir ay görüşmek üzere terapi bitirildi.

Şekil, Resim ve Resim Yazıları

Kendi metninizi eklemek için buraya tıklayınız