Rumuz

NF001-DEHB

Özgeçmiş

13 YAŞINDA Ankara doğumlu kız. Ortaokul 3. Sınıf öğrencisi. Akademik başarısızlık yaşıyor. 2 kardeşler. Kendisinden 9 yaş küçük erkek kardeşi var. Doğum öncesi, anı ve sonrasında belirgin ve dikkat çeken bir olumsuz durum iletilmedi. İlköğretim döneminde başarısızlıklar başladı. Hep çok hareketliymiş.

Yakınmaları

Ders çalışmama, çalıştığı derslerden de çalıştığının karşılığı puan alamama. Ders çalışmamak için bahaneler üretme. Ödevlerini unutma, çok uzun sürede zorla yapma. Yerinde duramama.

Tedavi Geçmişi

Sürekli Dr. Kontrolünde olmuş. Ritailin ve Conserta kullanmış. Hareketliği hiç geçmemiş. Özel dersler alınmış, dershaneye gönderilmiş. Okul puanı çok düşük. Özel bir okula gidiyor.

Uygulanan Test ve Sonuçları

  1. QIK dikkat ve dürtüsellik testi. Sonuç: Tüm puanları normal sınırlar içinde fakat sürdürülebilir dikkari süreye bağlı olarak yaşıtlarına göre önemli ölçüde zayıf. Hiperaktif. 3. QEEG. Sonuç: 1 bölgede hızlı ve 1 bölgede yavaş beyin aktivitesi bulguları gözlendi.

Terapi Planı

Bireysel eğitimle destekleme. 2 bölgeye neurofeedback terapisi uygulama.

Sonuç

75 seanslık neurofeedback terapisi ve bireysel eğitim desteği sonucunda, ödevlerini daha seri ve doğru yapmaya başladı.  Hiperaktivitesi tamamen geçti. Çalışma sonunda tekrar testler uygulandığında ailenin geribildiriminin doğru olduğu görüldü.

Şekil, Resim ve Resim Yazıları

Kendi metninizi eklemek için buraya tıklayınız