Rumuz

NF006-DE

Özgeçmiş

11 yaşında Ankara doğumlu erkek. Ortaokul 2. Sınıf öğrencisi. Akademik başarısızlık yaşıyor. 2 kardeşler. Kendisinden 4 yaş küçük erkek kardeşi var. Doğum öncesi, anı ve sonrasında belirgin ve dikkat çeken bir olumsuz durum iletilmedi. İlköğretim döneminde başarısızlıklar başladı. Derslerinde hep çok başarısızmış.

Yakınmaları

Ders çalışmama, çalıştığı derslerden de çalıştığının karşılığı puan alamama. Ders çalışmamak için bahaneler üretme. Ödevlerini unutma, çok uzun sürede zorla yapma. Okula gitmek istememe, bozuk yazı, bozuk sayfa düzeni. Arkadaşlarına zarar verme, sürekli eşyalarını kaybetme.

Tedavi Geçmişi

Sürekli Dr. Kontrolünde olmuş. 6 yaşından beri Ritailin ve Concerta kullanmış. İlaçlı ve ilaçsız halinde hiçbir fark yokmuş. Özel dersler alınmış, dershaneye gönderilmiş. Okul puanı çok düşük. Özel bir okula gidiyor.

Uygulanan Test ve Sonuçları

  1. QIK dikkat ve dürtüsellik testi. Sonuç: Dikkati eksikliği bulgularıyla uyumlu. 2. QEEG. Sonuç: Ön frontal bölgede hızlı ve arka oksipital bölgede yavaş beyin aktivitesi bulguları gözlendi.

Terapi Planı

Bireysel eğitimle destekleme. 2 bölgeye neurofeedback terapisi uygulama.

Sonuç

50 seanslık neurofeedback terapisi ve bireysel eğitim desteği sonucunda, ödevlerini daha seri ve direnmeden yapmaya başladı. Okul başarısı önemli ölçüde arttı, arkadaşlarıyla sorun yaşamamaya başladı. Dersi dinleme davranışı çok gelişti. Öğretmeni çok memnun artık iyileşti diyor. Çalışma sonunda tekrar testler uygulandığında ailenin geribildiriminin doğru olduğu görüldü.

Şekil, Resim ve Resim Yazıları

Kendi metninizi eklemek için buraya tıklayınız